VI ÄR TVÄRSÄKRA

Ensam är aldrig stark. Våra framgångsfaktorer är och kommer alltid att vara drivet som uppstår när vi arbetar tillsammans. Vi är polare som lever för vårt hantverk och andas kommunikation.

Vill du prata framgång? Hör av dig till någon av oss, välj den du tycker är snyggast… OBS välj någon i den övre raden!


AD / projektledare / webbdesigner / programmerare / UX-designer som lägger sig i det mesta.

Bakgrund: Civilekonom och systemutvecklare, sju år i reklambranschen.

Fritid: Snöbräda, lejonhundsexercis och golf. Samtliga aktiviteter sker frivilligt eller ofrivilligt i skogsklädd terräng.

Marcus Thorhuus

010 - 455 91 96

marcus@minabastapolare.se

 

Skribent / projektledare / föreläsare / digital strateg med en böjelse för statistik och sociala medier.

Bakgrund: Civilekonom, reklamutbildning (RMI Berghs), åtta år i reklambranschen.

Fritid: Fisketurer och extrema alpina upplevelser varvas med aktivt familjeliv och dressyr av hunden Siri.

Christer Hillörn

010 - 455 91 94

christer@minabastapolare.se

   

Projektledare

Micke Olsson

010 - 455 91 92

micke@minabastapolare.se

Creative director / copy / projektledare som brinner för detaljerna som skapar totalen.

Bakgrund: Ekonomi/reklam/information (Schartau och RMI Berghs). 25 år i reklambranschen (Stockholm / Åre / Östersund).

Fritid: Nedförs, slätförs, golf och gym varvas med kultur och batteriladdning i fritidshuset på Singö i Roslagen.

Fredrik Östberg

010 - 455 91 98

fredrik@minabastapolare.se

Programmerare / webbutvecklare som brinner för kommunikation – pixel perfect är inte gott nog.

Bakgrund: Nio år system- och webbutveckling (Östersund). Fyra år tekniskt ansvarig för e-learningföretag (Stockholm).

Fritid: Ytterst sällan men när det väl händer befinner jag mig oftast utomlands.

Jimmy Prydz

010 - 455 91 91

jimmy@minabastapolare.se

   

Webbprogrammerare / Javascriptfantom.

Bakgrund: Hobbyprogrammering från tidig ålder.

Fritid: Havsfiske i Norge när tillfälle ges och gärna en och annan resa söderut.

Pontus Persson

pontus@minabastapolare.se

 

Webbprogrammerare

Bakgrund: Inflyttad rospigg som jobbat med webbutveckling sedan 2008.

Fritid: Utomhusaktiviteter som håller adrenalinet på vettiga nivåer.

Jens Davidsson

jens@minabastapolare.se

UX/UI Designer

Nick Coloman

nick@minabastapolare.se

Utvecklare

Fredrik Mattiasson

fredrik.m@minabastapolare.se

Utvecklare

Nils Wasell

nils@minabastapolare.se

Projektledare

Svante Nystrand

010 - 455 91 95

svante@minabastapolare.se

Projektledare

Michaela Arnklint

010 - 455 91 97

michaela@minabastapolare.se