VI ÄR TVÄRSÄKRA

Ensam är aldrig stark. Våra framgångsfaktorer är och kommer alltid att vara drivet som uppstår när vi arbetar tillsammans. Vi är polare som lever för vårt hantverk och andas kommunikation.

Vill du prata framgång? Hör av dig till någon av oss, välj den du tycker är snyggast… OBS välj någon i den övre raden!


AD / projektledare / webbdesigner / programmerare / UX-designer som lägger sig i det mesta.

Bakgrund: Civilekonom och systemutvecklare, sju år i reklambranschen.

Fritid: Snöbräda, lejonhundsexercis och golf. Samtliga aktiviteter sker frivilligt eller ofrivilligt i skogsklädd terräng.

Marcus Thorhuus

073 - 534 22 26

marcus@minabastapolare.se

 

Skribent / projektledare / föreläsare / digital strateg med en böjelse för statistik och sociala medier.

Bakgrund: Civilekonom, reklamutbildning (RMI Berghs), åtta år i reklambranschen.

Fritid: Fisketurer och extrema alpina upplevelser varvas med aktivt familjeliv och dressyr av hunden Siri.

Christer Hillörn

070 - 690 14 50

christer@minabastapolare.se

   

Creative director / copy / projektledare som brinner för detaljerna som skapar totalen.

Bakgrund: Ekonomi/reklam/information (Schartau och RMI Berghs). 25 år i reklambranschen (Stockholm / Åre / Östersund).

Fritid: Nedförs, slätförs, golf och gym varvas med kultur och batteriladdning i fritidshuset på Singö i Roslagen.

Fredrik Östberg

070 - 543 04 66

fredrik@minabastapolare.se

Programmerare / webbutvecklare som brinner för kommunikation – pixel perfect är inte gott nog.

Bakgrund: Nio år system- och webbutveckling (Östersund). Fyra år tekniskt ansvarig för e-learningföretag (Stockholm).

Fritid: Ytterst sällan men när det väl händer befinner jag mig oftast utomlands.

Jimmy Prydz

070 - 205 48 45

jimmy@minabastapolare.se

   

Webbprogrammerare / Javascriptfantom.

Bakgrund: Hobbyprogrammering från tidig ålder.

Fritid: Havsfiske i Norge när tillfälle ges och gärna en och annan resa söderut.

Pontus Persson

073 - 828 49 64

pontus@minabastapolare.se

 

Interaktionsdesigner / Lead UI/UX Ninja.

Bakgrund: Civilingenjör inom interaktionsteknik och design. UX/Strategi/Utveckling under tre år i Stockholm.

Fritid: Spenderas helst med att lyfta skrot samt vara ute och njuta av den jämtländska luften.

Anna Enoksson

070 - 617 20 29

anna@minabastapolare.se

   

Webbprogrammerare

Bakgrund: Inflyttad rospigg som jobbat med webbutveckling sedan 2008.

Fritid: Utomhusaktiviteter som håller adrenalinet på vettiga nivåer.

Jens Davidsson

072 - 207 57 72

jens@minabastapolare.se

Designer

Bakgrund: Nyligen examinerad från utbildning inom grafisk design på Tekniska högskolan i Jönköping.

Fritid: Umgås helst med kompisar, lyssnar på spännande musik eller finner lugnet under ett yogapass.

Petra Larsson

073 - 088 91 91

petra@minabastapolare.se

 

Digital strateg / kommunikatör / föreläsare / innehållsmästare som alltid tjatar om koncepten.

Bakgrund: Strategisk kommunikation & pr på Berghs SoC. PR-konsult, marknadschef, digital kommunikationsspecialist.

Fritid: Tokig i kaffe, lagar mat över öppen eld och uppfostrar nästa generations supermänniskor tillsammans med fru Wickström.

Hampus Wickström

070 - 308 50 25

hampus@minabastapolare.se

Projektledare

Micke Olsson

070 259 27 60

micke@minabastapolare.se